İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi

  • Konbuyu başlatan Esperɑnzɑ
  • Başlangıç tarihi
E

Esperɑnzɑ

Guest
Adres:Gaziler Caddesi No:468 Yenişehir

Telefon:0 (232) 469-6969

Web Sitesi:T.C. Sağlık Bakanlığı İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Hastanemiz ilk olarak 10 bin metrekare alan içinde şimdiki ismi Yenişehir olan semtte 500 yataklı Sosyal Sigortalar Kurumuna ait bir hastane olarak 6 Ekim 1971 tarihinde hizmete açılmıştır. İlk açıldığı yıllarda altı cerrahi, altı dahiliye, bir üroloji, bir ortopedi, bir nisaiye uzmanı ile hizmete başlamıştır. 1972 yılında 200 kadrolu yatağı ile Çocuk Hastanemiz hizmete girmiştir. 1973 yılında Gastroenteroloji ve Beyin Cerrahi servisleri hizmet vermeye başlamış olup, 1974 yılında yoğun bakım servisi ayrı bir birim olarak kurulmuştur. Hastanenin fiziki gelişmesinin yanında 1976 yılında Eğitim ve Araştırma Hastanesi hüviyetine kavuşmuş, dahiliye ve cerrahi branşlarda asistan eğitimine başlanmıştır.

Şu anda 40 bin metrekare alan üzerinde yaklaşık 57 bin metrekare kapalı alanda hizmet vermekte olan hastanemiz, 2005 yılında Sağlık Bakanlığı’na devredildikten sonra yeniden yapılanma sürecine girmiştir. Bu tarihten itibaren kısa, orta ve uzun vadede yapılacaklar, detayları ile ortaya konularak yenilenme çalışmalarına başlanmıştır.

220 yataklı Çocuk Hastalıkları Klinikleri nin yanında 2 bin 400 metrekare alanda büyük ve çocuk acilin yapılanması, 55 yataklı yoğun bakım ünitesi, 16 salonlu ameliyathane birimi, çocuk poliklinikleri, yeni patoloji laboratuar binası, bahçe peyzajı ve afet durumlarında da kullanılabilmek için çok amaçlı salon inşa edildi. Servislerde koğuş sisteminden oda sistemine geçildi. Tuvaleti, banyosu, merkezi ısıtma sistemi, hemşire çağırma, 32 kanal uydu sistemi bulunanmodern odalar hastaların hizmetine sunuldu. Eylül 2007 sonuti bariyle yaklaşık üçbin metrekare alanda merkezi laboratuar oluşturuldu. Yaklaşık üç bin metrekare alanda oluşturulan yeni merkezi görüntüleme üniteleri için beş adet ultrason, iki adet doppler, dijital röntgen cihazları, bilgisayarlı tomografi, kemik dansitometrisi ve manyetik rezonans ile hizmete girdi. Nükleer Tıp Bölümümüz cihazlarıyla birlikte yenilendi.

Hizmete ara vermeden yapılan tadilatlar sonucunda 2007 yılından itibaren acil servisler, ameliyathane, yoğun bakımlar, çocuk klinikleri, laboratuarlar, görüntüleme merkezi hizmete girmiş oldu. İnşaat çalışmaları sonrası çağdaş bir sağlık tesisi, çalışanlarımızın hak ettiği koşullarda çalışabildiği bir ortam, hastalarımızın da daha mutlu olabileceği bir hastane oldu.
 
Üst